NAŠE HISTORIE

Rodinná tradice v oboru od roku 1934.

KAREL PÝCHA, zlatník – klenotník

Po složení talentových přijímacích zkoušek v roce 1988 byl přijat na učební obor zlatník-klenotník. Vyučil se v oboru na Karlově ulici v roce 1991 tenkrát na jediné škole ČSFR v Praze.

Po ukončení studia, pracoval rok ve výrobě zlatých šperků při družstvu SOLUNA na Praze 1 v Havelské ulici. Po příchodu zpět do Českých Budějovic, rodného města a po splnění řádné 3leté praxe v oboru, mohl začít samostatně podnikat a provozovat řemeslo. Zřizuje zlatnickou dílnu, vyrábí a opravuje zboží několika klenotnickým obchodům. Zkušenosti které nabral po svém dědovi a za jeho (mnohdy přísného) dozoru se snažil promítnout do své práce při výrobě, tak i opravách starožitného šperku.

V roce 1998 otevírá svůj první obchod se zlatnickou dílnou na periferii Českých Budějovic v Motorestu PEGAST. Za 7 let si pronajímá obchod v České ulici odkud se v roce 2008 přesouvá na pěší zónu Krajinské ulice č.p. 4, kde se dodnes věnuje výrobě zlatých, stříbrných šperků a jejich renovaci, opravám. Zde rovněž pomáhá založit novou obchodní společnost KLENOTY KP s.r.o.